Tineri participanti la programul EYP

– proiect de educatie non-formala extracurriculara Parlamentul European al Tinerilor (EYP) –

Transilvania (din urmatoarele unitati de invatamant):

CN „Horea, Closca si Crisan” Alba-Iulia
CN „Moise Nicoară” Arad

CN „Preparandia Dimitrie Țichindeal” Arad

CN „Elena Ghiba Birta” Arad

CN „Dr. Ioan Meşotă” Braşov
CN „Andrei Saguna” Braşov
Lic. Teoretic „Nicolae Bălcescu” Cluj- Napoca

Lic. Teoretic „Lucian Blaga” Cluj- Napoca

CN „George Cosbuc” Cluj- Napoca

CN”Emil Racovita” Cluj- Napoca

Transylvania College International School Cluj

Lic. Teoretic „O.C. Taslauanu” Toplita
CN „Alexandru Papiu Ilarian” Tg. Mureş

CN Traian, Drobeta Turnu Severin

CN Octavian Goga Sibiu

CN „Emanoil Gojdu Oradea

CN „Mihai Eminescu” Oradea

Liceul „Ady Endre” Oradea

CN „Silvania” Zalau

CN „Liviu Rebreanu” Bistrita Nasaud
CN „Mihai Eminescu” Satu Mare
CN „Doamna Stanca” Satu Mare

CN „Ioan Slavici” Satu Mare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Moldova (din urmatoarele unitati de invatamant):

CN „Gheorghe Vrânceanu” Bacau
CN „Vasile Alecsandri” Galati
CN „Costache Negruzzi” Iasi

Colegiul National Iasi

CN „Emil Racovita” Iasi
Lic. Economic „Vasile Conta” Tg.Neamt

CN „Petru Rares”  Piatra Neamt, Neamt

CN „Stefan cel Mare” Targu Neamt 

CN „Petru Rares” Suceava

CN “Ștefan Cel Mare“ Suceava 
CN “Alexandru cel Bun” Gura Humorului

CN „Mihai Eminescu” Botosani
CN „Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Lic. Teoretic „Mihail Kogalniceanu” Vaslui
CN „Alexandru Ioan Cuza” Focsani
C. Economic „Mihail Kogalniceanu” Focsani

Muntenia (din urmatoarele unitati de invatamant):

CN „I.C. Bratianu” Pitesti, Arges

CN „Sfantul Sava” Bucuresti

CN „Tudor Vianu” Bucuresti

CN „Gheorghe Lazar” Bucuresti

Lic. International de Informatica Bucuresti

CN „Gh. M. Murgoci” Braila

CN”Bogdan Petriceicu Hasdeu” Buzau

CN „Mircea cel Batran” Constanta
Liceul Teoretic „Ovidius” Constanta
CN „Fratii Buzesti” Craiova, Dolj
CN „Carol I” Craiova, Dolj
CN „Ion Maiorescu” Giurgiu

CN Mircea cel Batran Ramnicu Valcea

CN „Alexandru Ioan Cuza” Ploiesti

CN Mihai Viteazul Slobozia

Colegiul Dobrogean Spiru Haret Tulcea

 CN „Nicolae Titulescu” Pucioasa, Dambovita